Tüm Erişte Market Dostlarına Merhaba,

Bizim yolculuğumuz bir öze dönüş hikayesi olarak başladı. 15 yıl Londra, Bakü, İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayıp, 42 ülke gezdikten sonra, tüm bu yoğun hayatı geride bırakıp doğduğumuz topraklara döndük. Gezdiğimiz ve yaşadığımız tüm bu ülkelerde, herkesin ortak sorunlarından birinin doğal ürünlere ulaşma noktasındaki zorluklar olduğunu gözlemledik. 2014’de kendi çocuğumuzun dünyaya gelmesiyle birlikte bizde bu kervana katılmış olduk ve Türkiye’nin dört bir yanında doğal ürünler aramaya başladık. ☺

Niksar’a yerleşmeye karar verince, Anadolu’nun bu bereketli topraklarında çocuğumuza yedirecek sağlıklı ve doğal ürünlerle de haliyle buluşmuş olduk. Aynı şekilde size ve çocuklarınıza en azından makarnanın en doğalını sunmak üzere, büyük heyecanla çalışmalara başladık. Ürünlerimizi tasarlayıp deneme üretimlerini yaparken en önemli referans noktamız annelerimiz oldu. Çocukluğumuzun bu enfes, sağlıklı ve besleyici ev makarnalarını artık sizin için de üretiyoruz.

Unuttuğumuz ya da unutmak üzere olduğumuz damak tatlarımızı, Anadolu coğrafyasında, doğal un, köy yumurtası, ilaçsız sebzeler kullanarak, tamamen doğal ve geleneksel açma-kesme-kurutma teknikleriyle birleştiriyoruz ve enerjimizin neredeyse tamamını yeni ürünler geliştirmeye harcıyoruz. Niksar çevresindeki yaklaşık 50 köyde çiftçilerimiz ile çalışıyor, yerel ve küçük üreticilerden, kimyasal ilaç kullanmadan ürettikleri ürünleri alıyoruz.
Ürünlerimizde kimyasal madde, katkı maddesi veya gıda boyası ve türevi ürünler bulunmamaktadır. Yola çıkış noktamız olan kendi çocuğumuzun yediği doğal ürünleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yolculuğumuz hep bu şekilde devam edecek.
Daha sağlıklı nesiller için, bu yolculukta siz de bize katılın.
Önerilerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz…

Özlem & Emrah KÖKNAR

Menü